Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, ABD’deki robotik dünya şampiyonasında ‘En İyi Robot Tasarım Ödülü’nü kazandı. Öğrenciler, velilerini ve öğretmenlerini gururlandırdı. Danışman öğretmenlerden Mustafa Demirel, yaptığı açıklamada, yaklaşık 600 takımın yarıştığı şampiyonada 7 öğrenciyle katıldıklarını ve elde ettikleri başarıdan dolayı mutlu olduklarını belirtti.