Ne dediysek o: AKP’li Başkanın hedefinde AKP’li eski Başkan var

31 Mart yerel seçimlerinde Altındağ Belediye Başkanı seçilen Veysel Tiryaki’nin kararıyla ek zamlarının geri alınması nedeniyle protestoya başlayan ve işten atılan işçilerin eylemi sürüyor. Odatv yaşananların arkasında halef selef AKP’li başkanların çekişmesi olduğunu dün okuyucularına duyurmuştu. Haberde bir önceki başkan AKP’li Asım Balcı ile yeni seçilen AKP’li Veysel Tiryaki daha önce belediyenin borç içerisinde bırakıldığı gerekçesiyle tartışma yaşandığı hatırlatılmıştı.

İşçilerin yüzde 30 zammı geri çekilmişti.. Altından AKP’li Başkanların kavgası çıktıGüncel

Altındağ Belediyesi’nden bugün yapılan açıklamada Odatv’nin bu satırları doğrulandı. Açıklamada eski AKP’li Başkan suçlanırken, “Bazı kişilerin seçimlerden önce bir önceki yönetim döneminde tazminatlarını almak için iş akitlerinin fesih edildiği belirlenmiştir. Temizlik işçisi olmayan, masa başı çalışan ve Mart ayı içinde seçimlerden önce, bir önceki belediye yönetimi döneminde tazminatlarını alarak işten ayrılan 26 büro elemanının da iyi niyetten uzak şekilde eylemi provoke ettikleri görülmüştür” denildi.

Açıklamada yüzde 30 ek zammın belediyeye 40 milyon TL ek maliyet getirdiği vurgulanarak, “zammın işçi olmalarına rağmen farklı gerekçelerle belediye birimlerinde masa başı olarak görevlendirilen 1500 işçiyi de kapsadığı anlaşılmıştır” denilmesi dikkat çekti.

Bu 1500 kişinin ne görevleri olduğu ise açıklanmadı.

İşte o açıklamanın tamamı:


Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir