2 Polisin Açığa Alındığı, Bir Polisin Tutuklandığı Olayın Öncesinde Yaşananlar Ortaya Çıktı

Çanakkale’nin Çan ilçesinde sokak ortasında polis memurları tarafından darp edilen iki kişinin görüntüleri sosyal medyaya düşmüş ve oldukça konuşulmuştu.

Araçlara çarparak kazaya karışan ve bir dükkanın camlarını indiren sürücüler polisin “dur” ihtarına uymadı. Polis ekibi tarafından yakalanan kişilerle polis arasında arbede çıktığı, polise yumruklu saldırı olduğu ileri sürülürken, polis tarafından darbedilen kişilerin görüntüleri ortaya çıktı. Darp sonrası hastaneye giden şüphelilerin vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.

KAYMAKAMLIK VE VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Çan Kaymakamlığı yetkilileri, iki polisin açığa alındığı ve gözaltında tutulduğu bilgisini paylaştı Polislerin mahkemeye çıkarılacağı, Çanakkale Valiliği ve Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’nün İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş istedikleri öğrenildi.

Yetkililer konuyla ilgili olarak “Vatandaşımıza yönelik böyle bir muamele asla kabul edilemez. Söz konusu polisler açığa alındı ve gözaltında tutuluyorlar. Ne olursa olsun, bu davranış polis teşkilatının kabul edeceği bir durum değildir” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “11.06.2024 Salı günü 00:30 sıralarında Çan ilçemizde meydana gelen bir trafik kazasına karışan ve olay yerinden kaçan şahısların yakalanması sırasında görevli ekiplerimizin yaptığı davranış hiçbir biçimde kabul edilemez. Bu tutumları nedeniyle görevli 2 polis memuru derhal görevden uzaklaştırılmış ve haklarında adli ve idari işlem başlatılmıştır.

Çıkarıldıkları mahkemece polis memurlarından biri tutuklanmış diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

O OLAYIN PERDE ARKASI ORTAYA ÇIKTI

Görevli memurların iki kişiyi sokak ortasında darp ettiği görüntüler sosyal medyayı ikiye bölmüştü. Kimi kullanıcı polisleri her halükarda haklı bulurken kimi de vatandaşı darp etme konusunda herhangi bir haklarının olmadığını belirtmişti.

Şimdi ise o olayın öncesinde yaşanan olaylar ortaya çıktı. Bu görüntülerden sonra ise sosyal medyada birçok kullanıcı polis memurlarını haklı buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir